Máte otázky k pobytu?
 Koordinátorka Petra Pučelíková
+ 420 792 763 438
 petra@maminysrakovinou.cz

Prolomte bariéry a získejte zpět kontrolu nad svým životem.

Rekondiční pobyt, který Vám přinese odpočinek, sílu a nová přátelství.

Život se Vám náhle obrátil vzhůru nohama. Diagnóza rakoviny přinesla nekonečné návštěvy u lékařů, chemoterapie a každodenní boj s únavou a nevolností. Péče o Vaše děti, domácí práce a nekonečný stres se staly normou. Cítíte se vyčerpané, osamělé a plné obav o budoucnost své rodiny.
 
Každý den se potýkáte s pocity strachu a nejistoty. Ztráta sebejistoty a sebevědomí Vás ovlivňuje jak fyzicky, tak emocionálně. Přemýšlíte, zda se někdy vrátíte k normálu, zda budete mít dostatek času se svými dětmi. Boj s emocemi a strachem z budoucnosti Vás doslova pohlcuje. 
 
Ale co kdyby existovala cesta, jak na chvíli zapomenout na každodenní starosti? Co kdybyste mohly načerpat nové síly, odpočinout si a získat podporu komunity, která ví, čím procházíte?
 
Představujeme Vám náš rekondiční pobyt – místo, kde nejen Vy, ale i Vaše rodina naleznete revitalizaci a harmonizaci. Tento pobyt je speciálně navržen tak, aby byl každý člen rodiny spokojen a mohl načerpat nové zkušenosti a poznatky. 

Pojeďte s námi a získejte příležitost pro odpočinek těla i duše, daleko od každodenních starostí. Naše hlavní přání je, abyste si mohly dovolit skutečný odpočinek a možná i navázaly nečekaná přátelství.

  • Připravujeme pobyt: Rodinný retreat 2025
  • TERMÍN: 22. – 25. 5. 2025 (čt – ne)
  • MÍSTO: Penzion Harmonie Žlutice 
  • Pobyt obsahuje plnou penzi, svačiny, bohatý program sportovní i kulturní se zaměřením na naše zdraví a harmonický život. Po dobu přednášek bude k dispozici pro děti chůva a dětský program. Cena neobsahuje dopravu na místo pobytu a zpět.  
  • Ochutnávka z programu: přednášky lymfa-flow, aromaterapie, kvalitní strava, jóga, muzikoterapie, nordic walking, malování akvarelem, dekorace z macramé a mnoho více další informace přihlášeným po přijetí přihlášky 

Rozumíme Vám. Víme, jak těžké je čelit rakovině, zvláště když jste maminkou. 

Každý den čelíte novým výzvám a překážkám, které se mohou zdát nepřekonatelné. 

Víme, co Vás tíží. Cítily jsme se stejně.

- Cítíte se vyčerpané a přemožené nekonečnými návštěvami u lékařů, chemoterapiemi a vedlejšími účinky léčby. Únava a nevolnost se staly Vašimi nechtěnými společníky. 
 
- Péče o děti a domácnost Vás vyčerpává, zatímco se snažíte udržet zdání normálního života pro svou rodinu. Ale uvnitř se cítíte rozervaná a ztracená. 
 
- Strach z neznáma Vás svírá. Co když se už nikdy nebudete cítit jako dřív? Co když nebudete mít dost sil být tu pro své děti? Tyto obavy Vám nedají spát.
  
- Cítíte se osaměle, i když jste obklopené rodinou a přáteli. Nikdo doopravdy nerozumí, čím procházíte. Toužíte po někom, kdo by Vás skutečně chápal. 
 
- Vaše sebevědomí a sebejistota utrpěly tvrdou ránu. Změny ve Vašem těle a zdraví Vás znejišťují a Vy se už nepoznáváte v zrcadle. 
 
- Emoce se ve Vás mísí jako na horské dráze. Jednu chvíli jste plná odhodlání, v další Vás přemáhá beznaděj a strach. Je těžké najít rovnováhu. 
 
- Toužíte po chvíli oddechu od všech starostí, po místě, kde byste mohly nabrat sílu a znovu najít samy sebe. Ale nevíte, kde takové místo hledat. 
 
- Nejvíce ze všeho se bojíte, že svou nemocí zklamete své děti. Chcete tu pro ně být, vidět je vyrůstat, ale budoucnost je nejistá. Tento strach Vás neopouští

Nebuďme pořád dokonalé. Supermatky neexistují.

Chápeme, že jste udělaly vše, co bylo ve vašich silách. Bojovaly jste statečně a snažily se být silné pro své blízké. Ale někdy i přes veškerou snahu narážíme na překážky, které nám brání dosáhnout vytouženého klidu 
 a harmonie. Obzvláště když tlačíme na pilu. Ted je čas se nadechnout a začít jinak.

Možná jste se cítily ztracené v záplavě informací a rad od lékařů, přátel a rodiny. Každý vám říkal něco jiného a vy jste nevěděly, čí radu následovat. Nebo jste se snažily zvládnout vše samy, být superhrdinkami, které zvládnou péči o děti, domácnost i boj s nemocí najednou. Ale pravda je taková, že nikdo by neměl procházet takovou životní zkouškou sám.
 
Klíčem, který vám možná unikal, je síla komunity a sdílení. Síla být obklopena lidmi, kteří skutečně rozumí tomu, čím procházíte. Lidmi, kteří vás vyslechnou bez souzení, podpoří vás v těžkých chvílích a pomohou vám najít novou perspektivu.
 
Představte si místo, kde se setkáte s ženami, které čelí podobným výzvám. Místo, kde můžete odložit masku silné a nezlomné bojovnice a prostě být sama sebou se všemi obavami a nejistotami. Místo, kde načerpáte novou sílu z autentických rozhovorů, společných zážitků a vzájemné podpory.
To je esence našich rekondičních pobytů - vytvořit pro vás bezpečný prostor, kde můžete být zranitelné, autentické a otevřené novým možnostem. Prostor, kde se na chvíli zastaví čas a vy můžete znovu objevit sebe samu, své vnitřní zdroje a radost ze života.
 
Nejste v tom samy. Existuje celá komunita žen, které čekají, až se k nim připojíte na cestě k uzdravení a vnitřnímu klidu. Žen a jejich blízkých, kteří vám pomohou překonat pocity osamělosti, vyčerpání a strachu. Lidí, kteří vás inspirují svými příběhy odvahy, naděje a odolnosti.
Připojte se k nám a zažijte sílu sounáležitosti. 
 
Nechte se hýčkat, sdílejte své příběhy, smějte se i plačte bez zábran. Dopřejte si čas jen pro sebe, abyste mohly být ještě lepšími maminkami, partnerkami a přítelkyněmi.
 
Věřte, že i uprostřed bouře existuje naděje na slunečné dny. A my vám pomůžeme ty slunečné dny znovu objevit.

Ukázka z pobytu v roce 2023

Víme, že každý den čelíme výzvám, které si většina lidí ani nedokáže představit. Proto jsme pro vás připravili exkluzivní bonusy, které celý rekondiční pobyt povýší na novou úroveň. Každý z těchto bonusů je navržen tak, aby vám usnadnil cestu k lepšímu zdraví, pohodě a radosti ze života.

Individuální konzultační hodiny s cluberkami, terapeutkou a dalšími odborníky 

Zdraví na prvním místě: Možnost využít  konzultovat vaše stravovací návyky, doplňky i další techniky,  které pomůžou optimalizovat vaši cestu pro lepší fyzickou kondici a rychlejší rekonvalescenci.
Osobní přístup: Každá konzultace je přizpůsobena vašim individuálním potřebám a zdravotnímu stavu, aby podpořila vaše tělo v i po nemoci.
Dlouhodobé výsledky: Naučíte se, jak správně kombinovat potraviny a přijímat živiny, což vám pomůže cítit se lépe nejen během pobytu, ale i po jeho skončení. 

Workshopy zaměřené na psychickou odolnost a relaxační technikyNaučte se relaxovat: 
 
Zažijte workshopy, kde se dozvíte, jak efektivně čelit stresu a udržet si mentální klid prostřednictvím technik mindfulness a meditace.
Zvládání emocí: Prohloubení schopnosti zvládat emocionální výkyvy spojené s onemocněním, což je klíčové pro osobní pohodu.
Komunitní podpora: Možnost sdílet zkušenosti a být součástí skupiny, která vás inspiruje a motivuje k dalším krokům ve vašem uzdravovacím procesu. 

Speciální denní programy pro vaše děti
 
 Zábava a vzdělání: Vaše děti si užijí speciálně připravené aktivity, které jsou nejen zábavné, ale i vzdělávací, a to v bezpečném prostředí našeho rekondičního centra.
Odbourání stresu: Aktivity jsou navrženy tak, aby pomáhaly dětem zpracovat jejich pocity a obavy spojené s onemocněním v rodiné.
Čas pro sebe: Zatímco vaše děti jsou v dobrých rukou, můžete si užívat zasloužený odpočinek a regeneraci bez starostí. 

Co na to členi, kteří jeli s námi?

Chápeme, že vstoupit do nové komunity a svěřit se se svými obavami může být velký krok do neznáma. Proto jsme se rozhodly eliminovat veškeré riziko a nejistotu, které byste mohly pociťovat a někteří nám ochotně poskytli zpětnou vazbu.


“…Byla jsem na rekondičním pobytu. Bylo to opravdu nepřekonatelný. Nikdy dřív jsem na žádné takové akci nebyla. Dostala jsem kontakty na doktory. Odvezla si spoustu dárečků, ale hlavně zážitků. Těším že bude další pobyt kam budu moct vzít dceru – nemám momentálně jinou šanci kam ji vzít třeba i na dovolenou a tohle by se jí mohlo líbit. Mám zkušenosti i s jinými organizacemi pro onko pacienty, ale Maminy s rakovinou, to se nedá srovnat, přátelský přístup dělá moc moc…”

Martina

“…Díky za skvělé čtyři dny, během kterých jsem načerpala spoustu pozitivní energie pro další dny a při kterých jsem poznala partu skvělých lidí….”

Dáša

"...Nevěděla jsem, jak to všechno zvládnu s dvěma malými dětmi. Ale v Clubu MsR jsem našla nejen rady a informace, ale hlavně pochopení a přijetí. Už se necítím sama...."
 
 Alena

“…Naplněný a dobře strávený čas, odbornost, program, péče i atmosféra, Jako můž jsem byl naprosto spokojen…”

Tomáš
 

"...Dali mi naději a sílu, když jsem ji nejvíc potřebovala. Díky podpoře mé Cluberky a celé komunity jsem zvládla léčbu a našla nový smysl života..."
 
 Jana
 

Časté dotazy

Chápeme, že vstup do nové komunity a sdílení vašich obav může být velký krok do neznáma. Proto jsme zde, abychom zodpověděly vaše nejčastější dotazy a rozptýlily jakékoliv pochybnosti:

Nevím, jestli se dokážu otevřít a svěřit se se svými problémy. Co když se budu cítit nepříjemně?

Vytváříme bezpečné a důvěrné prostředí, kde se každý může cítit přijatý a pochopený. Naše Cluberky jsou empatické a trpělivé posluchačky, které vás nikdy nebudou do ničeho nutit. Budete moci sdílet jen tolik, kolik budete samy chtít a tempem, které vám vyhovuje. Vzájemný respekt a neodsuzující přístup jsou základem naší filozofie.

Bojím se, že mě ostatní maminky nepřijmou, protože mám jiný typ rakoviny než ony.

My v Maminách s rakovinou vítáme pacientky s jakýmkoliv typem rakoviny. Ať už čelíte běžnějšímu nebo vzácnějšímu onemocnění, najdete u nás porozumění a podporu. Naše komunita je různorodá, ale spojuje nás stejná touha - překonat rakovinu a žít naplno pro naše děti a rodiny s harmonickou dynamikou. Vzájemné rozdíly nás obohacují a učí toleranci.

Mám strach, že se moje účast negativně odrazí na mé rodině a dětech.

Veříme, že účast bude mít na vaši rodinu naopak pozitivní dopad. Budete mít přístup k cenným radám, jak s dětmi mluvit o nemoci a podporovat jejich i vaši rodičovskou duševní pohodu. Naučíte se efektivněji zvládat stres a komunikovat. A v neposlední řadě, vaše psychická vyrovnanost a odhodlání se přenese i na vaše nejbližší. Společně budete silnější.

Není to jen další výlet, který mi ve skutečnosti nepomůže?

Jsme jedinečný pacientský spolek s osobním přístupem a komplexní podporou pro maminky s rakovinou a jejich rodiny. Naše Cluberky jsou pečlivě vyškolené a mají osobní zkušenost s nemocí. Spolupracujeme s předními psychoonkology a odborníky. A hlavně, když budete chtít naše podpora neskončí po skončení pobytu nebo po pár sezeních - jsme tu pro vás dlouhodobě, kdykoliv nás budete potřebovat. Síla komunity a provázání s dalšími Vás navíc posílí ještě více. Stovky spokojených maminek jsou toho důkazem.
Pokud máte jakékoliv další otázky či obavy, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás a uděláme vše pro to, abyste se cítily jisté a podporované na každém kroku vaší cesty.

Rodinný pobyt
 Žlutice 2024

již proběhlo, nelze se přihlásit

video připravujeme...

Rekondice 
 Třemošná 2023

JIž proběhlo, nelze se přihlásit

MamaVíkend 
 Praha 2019 

Již proběhlo, nelze se přihlásit